Kontakt

Staś i Zła Noga. Wspólna premiera katowickich teatrów.

Staś i Zła Noga to tytuł przedstawienia przygotowywanego w koprodukcji z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl na podstawie komiksu Tomasza Spell Grządzieli jest trochę wesołą, trochę gorzką, a na pewno ironiczną opowieścią o niepełnosprawnym chłopcu i jego mamie, zmagających się z codziennością i emocjami.

W roli Stasia zobaczymy Dawida Kobielę, pozostałe postaci kreują aktorzy Teatru Śląskiego – Katarzyna Błaszczyńska, Patrycja Hefczyńska i Michał Rolnicki.

Przedstawienie reżyseruje Bartłomiej Błaszczyński; adaptacja jest dziełem Katarzyny Błaszczyńskiej, scenografia Magdaleny Grundwald, choreografia Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, a muzyka Jakuba Adamiaka.

Premiera – 14 grudnia o godz. 17.00 na Scenie w Malarni.

Więcej o inscenizacji na stronie Teatru Śląskiego: https://www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/spektakl/116.

 

 

foto: Bubusława Górny (na zdjęciu Dawid Kobiela); projekt plakatu: Jadwiga Lemańska; okładka komiksu „Staś i Zła Noga": Tomasz "Spell" Grządziela (Wydawnictwo "Kultura Gniewu").

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content