Kontakt

Stwórz z nami mural!

Zapraszamy dorosłych (zwłaszcza seniorów) na cykliczne warsztaty street art., które odbędą się w dniach 18-24.08.2021 w dzielnicy Załęże.

Uczestnicy pod okiem Mony Tusz stworzą mural upamiętniający konie pracujące w kopalniach. Wspólnie stworzymy obraz ukazujący bohatera spektaklu Teatru Ateneum pt. „Łysek z pokładu Idy” i przypomnimy o tym,  jak ważne w historii Śląska były rumaki. Spotkania będą okazją nie tylko do rozwijania umiejętności artystycznych, ale również do integracji i spędzenia czasu w miłej atmosferze. Warsztaty będą realizowane w plenerze na terenie Załęża (dokładny adres podamy w późniejszym terminie). Forma zajęć będzie dostosowana do wieku i umiejętności uczestników – nie wymagamy żadnych wyjątkowych uzdolnień artystycznych – ważna jest chęć twórczej pracy.

Do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy jedną z najbardziej znanych artystek street artu w Polsce – Monę Tusz, która od 2007 roku realizuje projekty w przestrzeni miejskiej, najczęściej na terenie Śląska. Współorganizowała i uczestniczyła w wielu akcjach kulturalnych i społecznych, tworząc prace na zaproszenia festiwali, galerii oraz instytucji kultury. Głównym obszarem jej działania jest malarstwo uliczne, poza tym zajmuje się też fotoreportażem społecznym, grafiką, rzeźbą, scenografią oraz mozaiką. Prowadzi warsztaty artystyczne i wspólne interwencje w tkankę miejską, chętnie pracuje z młodzieżą oraz grupami wykluczonymi społecznie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2019 roku otrzymała nagrodę prezydenta Katowic w dziedzinie kultury.

ZAPISY: Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wskazany jest udział w całym cyklu – czyli od 18.08. 2021 do 24.08.2021 w godz. 10:00-14:00. Uwaga: w przypadku dużej liczby zainteresowanych dopuszczamy możliwość zmiany godzin zajęć. Liczba miejsc ograniczona.
O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 w Dziale Organizacji Widowni, tel. 32 253 79 26, 32 602 92 56 lub za pomocą e-maila:

W informacji wykorzystano fotografie ze strony https://monatusz.art.pl/work/chorzow/ (fot. Mona Tusz) oraz zdjęcie ze spektaklu pt. „Łysek z pokładu Idy” (fot. Tomasz Zakrzewski).

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zadanie pn. „Galopem do wolności!” dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu „Edukacja kulturalna”.
Wartość dofinansowania: 68 000 zł
Całkowita wartość zadania: 74 600 zł

 

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content