Kontakt

Świąteczne Życzenia (Spójnik)

Do udziału w interdyscyplinarnych warsztatach zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 64 im. Ratowników Górskich w Katowicach.

Celem spotkań było zbliżenie do siebie dwóch grup: dzieci z Polski i z Ukrainy, podczas twórczych warsztatów artystycznych dotyczących świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy nie tylko rozwijali swoje zainteresowania artystyczne, ale również mieli okazję podjąć dyskusję na temat podobieństw i różnic w tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych w kulturze polskiej i ukraińskiej. Podczas zajęć dzieci opowiedziały także o tym, jak wyglądałyby ich wymarzone święta.  Na podstawie tych pomysłów powstał tekst świątecznej piosenki, którą następnie uczestnicy nauczyli się śpiewać i opracowali pomysły na teledysk. 

Warsztaty aktorskie, plastyczne i muzyczne były także wspaniałą okazją do integracji między uczniami klasy czwartej. Poprzez wspólne działania, uczestnicy zacieśnili więzi między sobą. Wzajemna pomoc i wsparcie podczas spotkań były także wspaniałą lekcją przyjaźni oraz wrażliwości na drugą osobę.

Podsumowaniem warsztatów było wspólne obejrzenie efektów projektu – teledysku, w którym uczestnicy wystąpili w roli wokalisty, aktora i wykreowali oprawę scenograficzną.

 

 

 

 

Wydarzenie było wspierane przez program „Spójnik”, realizowany w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

foto: Paweł Szymkowiak / Karolina Kowal

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content