Kontakt

Teatr to… – konkurs na plakat

W związku z nadchodzącymi obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w konkursie na plakat. Na prace plastyczne czekamy do 13 marca 2020. Dla autorów najciekawszych prac przewidzieliśmy nagrody.

REGULAMIN KONKURSU

 1. Prace zgłoszone na konkurs mają być indywidualną odpowiedzią na jedno z pytań:
  Po co jest teatr?
  – Z czym kojarzy mi się teatr?
  – Co wnosi teatr do mojego życia?
 1. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci, młodzież i dorośli z województwa śląskiego.
 2. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat, 10-13 lat, powyżej 13 lat.
 3. Czekamy na prace:
  – w formacie A4
  – wykonane w technice: rysunek, malarstwo, kolaż (np. z wykorzystaniem gazet, zdjęć) – ale tylko z elementów płaskich i niebrudzących (wykluczamy rysowanie węglem i suchymi pastelami oraz wyklejanie plasteliną).
 4. Prace będą oceniane pod kątem twórczego i subiektywnego podejścia do tematu oraz dostosowania techniki wykonania do wieku autorów.
 5. W każdej kategorii wiekowej wyłonimy laureatów, którzy otrzymają nagrody niespodzianki oraz zaproszenia na dowolnie wybrany spektakl w Teatrze Ateneum. Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w przestrzeni publicznej.
 6. Informacje o autorze pracy powinny zostać czytelnie zapisane w KARCIE ZGŁOSZENIA.
  Nie wolno umieszczać danych autora (np. nazwiska, szkoły etc.) na pracy konkursowej. Na odwrocie pracy musi znaleźć się pseudonim twórcy. PSEUDONIM to dowolna nazwa, po której będziemy mogli zidentyfikować autora pracy. Wskazane jest, żeby pseudonim zawierał minimum 4 litery oraz dwie cyfry np. O1Mela, Kotek50. Pseudonim powinien zostać zapisany czytelnie na odwrocie pracy oraz na karcie zgłoszenia. Pseudonim to jedyna informacja o autorze, którą wolno umieścić na odwrocie pracy.
 7. Prace pozostawione bez karty zgłoszenia, bez pseudonimu lub zawierające na odwrocie dane osobowe nie będą rozpatrywane.
 8. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
 9. Jeden autor może wysłać maksymalnie jedną pracę.
 10. Prace należy oddać w Dziale Organizacji Widowni lub w Kasie Teatru do dnia 13 marca 2020 do godz. 15.30, Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” ul. św. Jana 10, Katowice.
 11. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie Teatru (ateneumteatr.pl) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/ateneumkatowice/).
 12. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27.03.2020 w siedzibie Teatru Ateneum przy ul. św. Jana 10 w Katowicach. Nie przewidujemy wysyłki nagród.
 13. Uczestnictwo dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody ich opiekuna lub autorów prac na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do organizacji konkursu i ogłoszenia wyników, a także na wykorzystanie prac do działań promocyjnych Teatru.
 14. Organizator nie zwraca nadesłanych prac.
 15. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
 16. W razie pytań prosimy o kontakt – Joanna Krzemień, Dział Organizacji Widowni, tel. 32 253 79 26, 32 602 92 56.

DO POBRANIA:

karta zgłoszenia

regulamin konkursu

 

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content