Kontakt

Wakacyjna wystawa lalek

Uwaga!
W związku z zapowiedzianą przerwą w dostawie prądu, wystawa lalek trwać będzie tylko do środy 7 sierpnia.

Wakacje wcale nie oznaczają, że zamknęliśmy podwoje Teatru na wszystkie spusty. Wręcz przeciwnie! Od 9 lipca do 9 sierpnia można będzie wybrać się do Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25 na wystawę lalek pochodzących z przedstawień, których próżno już szukać na naszym afiszu.

Proponujemy więc małą podróż sentymentalną… Z pewnością wielu naszych dorosłych dziś widzów pamięta np. mickiewiczowskie Ballady w reżyserii Danuty Michałowskiej ze scenografią Janusza Pokrywki z 1978 roku, nagradzany na zagranicznych festiwalach spektakl Jak zdobyć korzec złota, czyli bezeceństwa Pana Klausa w reżyserii Macieja K. Tondery i scenografii Teresy Targońskiej z 1989, baśniową Śpiącą Królewnę w realizacji Petra Nosálka (reżyseria) i Pavla Hubički (scenografia) z 1996 czy nieco młodsze, poetyckie inscenizacje Marcina Jarnuszkiewicza we współpracy plastycznej z Joanną Braun i Katarzyną Proniewską–Mazurek –  Daleką podróż Andersena (2012) i Serce (2013).

Lalki, rekwizyty, elementy dekoracji z tych i wielu innych sztuk cieszyć będą oczy zwiedzających przez najbliższych kilka tygodni. Warto skonfrontować swoje teatralne wspomnienia z tym, co autorzy wystawy wybrali i zaaranżowali w tym roku w Galerii Ateneum. Tym bardziej, że bliskie spotkanie z lalką, którą zwykle widzimy z pozycji widza któregoś rzędu, w ruchu i teatralnym oświetleniu niesie inne emocje i doznania.

Zapraszamy oczywiście również najmłodszych – dla nich będzie to zupełnie inne przeżycie.

Ekspozycja czynna od 9 lipca do 9 sierpnia, od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 14.00. Wstęp bezpłatny.

foto: Waldemar Jama, Tomasz Zakrzewski - zdjęcia ze spektakli "Jak zdobyć korzec złota...", "Daleka podróż Andersena", "Serce", "Śpiąca królewna"

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content