Kontakt

Wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży

W dniach 19-31.08.2024 Teatr Ateneum będzie organizował bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży.  Oferta jest adresowana do osób w wieku 14-18 lat, które interesują się teatrem, lubią pracę w grupie i chcą rozwijać swoją osobowość poprzez kontakt ze sztuką. Podczas tegorocznej edycji podejmiemy próbę stworzenia spektaklu zainspirowanego historią dzielnicy Śródmieście. Uczestnicy poznają wybrane fakty i legendy związane z tą częścią Katowic, a następnie stworzą własną narrację na temat dzielnicy.

 

W programie zajęć znajdą się:

– praca z tekstem,

– gry i zabawy teatralne,

– ćwiczenia dykcyjne i emisyjne,

– tworzenie scenariusza spektaklu,

– współtworzenie oprawy plastycznej i muzycznej spektaklu,

 

Obowiązuje udział w całym cyklu (warsztaty: 19-31.08.2024 godz. 10:00-15:00, 12 dni x 5 godz. (z wyłączeniem 25.08.2024). Warsztaty zakończy publiczna prezentacja spektaklu. UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY.

 

CO TRZEBA ZROBIĆ, ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?

Warunkiem zakwalifikowania do udziału jest obecność na warsztatach rekrutacyjnych oraz prawidłowe wypełnienie karty zgłoszenia, którą uczestnicy otrzymają na spotkaniu rekrutacyjnym. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty rekrutacyjne odbędą się 18.06.2024 o godz. 17.00 w Galerii Ateneum, ul. 3 Maja 25. Uwaga – warsztaty rekrutacyjne mają na celu przybliżenie specyfiki zajęć – to nie jest casting. Przyjmujemy wszystkich zainteresowanych sztuką – bez względu na zdolności artystyczne. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć twórczej pracy i obecność podczas całego cyklu warsztatów.

Na warsztaty rekrutacyjne obowiązują zapisy za pomocą formularza:   https://forms.gle/fg1Y8pUyL7uzdWkd7

 

Dodatkowe informacje: , 505 360 244

 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA:

MARTA ANDRZEJCZYK: pedagożka teatru, animatorka społeczno-kulturalna, monodramistka, pieśniarka. Aktorka w Teatrze Kreatury z Gorzowa Wlkp (2007-2011),Teatrze Pantomimy Olsztyńskiej (2002-2004), adeptka Olsztyńskiego Teatru Rapsodycznego. Nagradzana w dziedzinie piosenki i aktorstwa, stypendystka MKiDN. Absolwentka Pedagogiki o sp. animacja społeczno-kulturalna (UMW w Olsztynie) i Pedagogiki teatru (UW Warszawa). Od ponad 20 lat prowadzi warsztaty (m.in. z młodzieżą), w tym z grupami zagrożonymi marginalizacją.

 

MICHAŁ SKIBA: aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach, absolwent Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych – filia we Wrocławiu. Za rolę tytułową w spektaklu pt. „Łysek z pokładu Idy” otrzymał w 2020 roku Złotą Maskę w kategorii „Za Rolę w Teatrach Lalkowych”. Od 7 lat prowadzi warsztaty aktorskie i lalkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W latach 2017-2022 wychowawca i instruktor na fabularyzowanych koloniach dla dzieci i młodzieży.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024.

 

logo programu dotacyjnego

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content