Kontakt

WARSZTAT NA ŻYCZENIE

W ramach projektu „EduAkcja-Teatr integruje” zapraszamy nauczycieli i pedagogów do współtworzenia programu warsztatów. Tematem poruszonym podczas konsultacji mogą być konkretne problemy zaistniałe w grupie teatralnej lub szkolnej albo ćwiczenia, które można bezpośrednio wykorzystać na zajęciach lub przygotowując projekt z zakresu edukacja teatralnej. Przed spotkaniem uczestnicy określają obszar zainteresowań, a prowadzący dostosowują tematykę warsztatów do ich potrzeb. W ramach konsultacji można także zaprosić specjalistę (aktora/animatora kultury/pedagoga teatru/instruktora teatralnego) do swojej placówki na próbę szkolnej grupy teatralnej, po to by uzyskać tzw. informację zwrotną i wskazówki.

Podczas spotkania można:
– skonsultować pomysły na realizacje działań edukacyjnych tj. programy nauczania
– poznać techniki pracy i inspiracje, które można wykorzystać podczas zajęć lekcyjnych lub prowadząc grupę teatralną;
– dowiedzieć się, w jaki sposób posłużyć się narzędziami teatralnymi do integracji grupy;
– omówić pomysły na działania teatralne realizowane w klasie lub grupie teatralnej;
– porozmawiać o innych problemach związanych z podejmowaniem form edukacji teatralnej.

ORGANIZACJA:
Terminy spotkań zostaną ustalone po zakończeniu rekrutacji, a ich forma będzie uzależniona od tego, co pedagodzy uwzględnią w formularzu zgłoszeniowym. W przypadku dużej liczby osób zainteresowanych jednym tematem np. działaniami integracyjnymi zorganizujemy warsztaty w soboty lub poniedziałki (po południu) w okresie 7.10-9.12.2022. Terminy spotkań indywidualnych będą ustalane z prowadzącymi. Konsultacje indywidualne będą mogły odbywać się zarówno w tradycyjnej formie, jak i online.  Pierwszeństwo udziału mają osoby pracujące na terenie województwa śląskiego. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Prowadzenie: specjaliści w zakresie edukacji teatralnej – dobrani zgodnie z potrzebami uczestników (opisanymi w formularzu zgłoszeniowym).

Zgłoszenia przyjmujemy do 13.09.2022. Program konsultacji ogłosimy najpóźniej 7.10.2022.

ZAPISY ZA POMOCĄ FORMULARZA:  https://docs.google.com/forms/d/1rNgg081iEVazW6QUUQOZu0T9u_043vlrSUho8WYgzg0/edit

UWAGA: W formularzu zgłoszeniowym prosimy opisać krótko (max. w 3-5 zdaniach), jaki temat chcieliby Państwo poruszyć podczas konsultacji.
Dodatkowe informacje: , tel. 506 271 604

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

foto: Paweł Szymkowiak

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content