Kontakt

Ballady i romanse: warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury

W ramach projektu „EduAkcja- Teatr integruje” zapraszamy w dniach 23-24.09.2022 nauczycieli, pedagogów i animatorów kultury na warsztaty zainspirowane najnowszym spektaklem pt. „Ballady i romanse”. Podczas warsztatów zaprezentujemy kilka pomysłów na to, jak zaprojektować zajęcia towarzyszące wizycie w teatrze. Warsztaty będą prowadzone w taki sposób, żeby przybliżać zarówno tematykę, jak i formę przedstawienia pt. „Ballady i romanse”. Przed udziałem w warsztatach wskazane jest żeby osoby zainteresowane udziałem wzięły udział w premierze pedagogicznej, która odbędzie się 15.09.2022 o godz. 17:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w wydarzeniu.

Spektakl jest  adresowany do widzów od 13 roku życia. Dodatkowe informacje o spektaklu: https://ateneumteatr.pl/ballady-i-romanse/

 

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
15.09.2022 (czwartek) godz. 17:00– PREMIERA PEDAGOGICZNA
23.09.2022 (piątek) godz. 17:00-20:00 – WARSZTATY INTERPRETACJI TEKSTU (cz. 1)
24.09.2022 (sobota) godz. 10:00-16:00
– godz. 10:00-14:00 – WARSZTATY PEDAGOGICZNO-TEATRALNE
– godz. 14:00-16:00 – WARSZTATY INTERPRETACJI TEKSTU (cz. 2)

WARSZTATY INTERPRETACJI TEKSTU mają zachęcić do kreatywnej zabawy z tekstem  „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Nauczyciele poznają proste zadania aktorskie z zakresu pracy z tekstem, ćwiczenia ortofoniczne i zabawy ułatwiające uzyskanie naturalności i wyrazistości scenicznej. Zdobyte na zajęciach umiejętności nauczyciele będą mogli wykorzystać także przygotowując uczniów do udziału w konkursach recytatorskich.
Prowadzenie: Urszula Gołdowska i Michał Skiba

WARSZTATY PEDAGOGICZNO-TEATRALNE
Inspirując się najnowszą premierą Teatru Ateneum będziemy wspólnie stwarzać przestrzeń do rozmowy o refleksjach, wrażeniach i odczuciach widzów po spektaklu. Warsztat będzie okazją do przyjrzenia się temu, jak szukać w spektaklu tego, co bliskie współczesnej młodzieży.
Prowadzenie: Aleksandra Drzazga

 

ZAPISY ZA POMOCĄ FORMULARZA: https://docs.google.com/forms/d/1TKeLWM31rCuOPGkmUvCqNVaktALLABf3OUPqR3TdKYM/edit

DODATKOWE INFORMACJE, tel. 506 271 604

 

PROWADZĄCY:

ALEKSANDRA DRZAZGA – edukator teatralny, absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (AST), nauczyciel z ponad 20-letnim stażem, współtwórca programu „Klasy Aktywności Twórczej” (program z zakresu edukacji kulturowej funkcjonujący od 2005 w publicznej szkole w Bytomiu jako część zajęć lekcyjnych), tutorka nauczycieli w programie „Teatroteka Szkolna” w Instytucie Teatralnym. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. Autorka publikacji z zakresu edukacji kulturowej i scenariuszy na portalu „Teatroteka Szkolna”. Od 2019 roku prowadzi w Bytomskim Centrum Kultury autorskie warsztaty dotyczące pedagogiki teatru pn. „Teatr. Szkoła” dla zespołów klasowych z bytomskich szkół.

URSZULA GOŁDOWSKA: aktorka Teatru Ateneum w Katowicach, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – filii we Wrocławiu. Ukończyła Lart StudiO oraz Studio Teatralne przy Teatrze Baza w Warszawie. Jako aktorka brała udział w licznych spektaklach, performansach i projektach artystycznych w kraju i za granicą. Prowadzi warsztaty aktorskie, konstruuje lalki teatralne, interesuje się także plastyką i sztuką nowych mediów.

MICHAŁ SKIBA: aktor Teatru Ateneum w Katowicach, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – filii we Wrocławiu. W 2020 roku otrzymał Złotą Maskę w kategorii „Za Rolę w Teatrach Lalkowych” za rolę w spektaklu pt. „Łysek z pokładu Idy” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Jako aktor współpracuje z Teatrem Gliwicka 9A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

foto: Paweł Szymkowiak

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content