Kontakt

Warsztaty dla seniorek

Zapraszamy seniorki na cykliczne warsztaty artystyczne w ramach projektu pn. Matecznik. Zajęcia rozpoczynamy 14. marca o godz. 13:00. Spotkania będą odbywać w poniedziałki w siedzibie  Ewangelickiego Centrum Diakonijnego Słoneczna Kraina (ul. Dudy-Gracza 6) oraz okazjonalnie w Teatrze Ateneum. Udział w zajęciach nie wymaga uzdolnień artystycznych – ważna jest chęć wspólnej zabawy. Uczestniczki będą bawić się w teatr, opowiadać historie oraz wezmą udział w niezwykłej sesji zdjęciowej. W trakcie spotkań stworzymy małą formę teatralną, opowiemy o tym, co dodaje każdej uczestniczce skrzydeł i będziemy twórczo poznawać siebie poprzez kontakt ze sztuką. Obowiązuje udział w całym cyklu spotkań.  Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
TERMINY:
– 14.03.2022, godz. 13:00-15:30
– 21.03.2022, godz. 13:00-15:30
– 28.03.2022, godz. 13:00-15:30
– 4.04.2022, godz. 13:00-15:30
– 11.04.2022, godz. 13:00-15:30
MIEJSCE: Ewangelickie Centrum Diakonijne Słoneczna Kraina, ul. Dudy Gracza 6
ZAPISY: tel. 505 360 244.
PROWADZENIE WARSZTATÓW:

ANNA NOWAK: instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeutka. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia teatralne i działania animacyjne. Inicjatorka i koordynatorka ponad 35 projektów edukacyjno-społecznych adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. „Lato w teatrze” w Tomaszowie Maz., Będzinie i Katowicach, „Superbohaterowie”, „Twarze i Maski”). Stypendystka MKiDN w dziedzinie edukacji i animacji kultury. Zaangażowana w pracę na rzecz grup zagrożonych marginalizacją. Specjalista ds. edukacji w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum”. Absolwentka m.in. filologii polskiej o specjalności teatrologicznej i nauczycielskiej (UMK Toruń), Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (AST Wrocław), Podyplomowych studiów emisji głosu (UMCS Lublin), kursu „Arteterapia – kultura przeciwko wykluczeniu” (Centrum Łowicka). Absolwentka podyplomowego kursu „Arteterapia” realizowanego przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi.

Projekt realizuje Anna Nowak w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z partnerami tj. Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Fundacja „Jesteśmy dla Was” i Ewangelickie Centrum Diakonijne „Słoneczna Kraina”.
Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content