Kontakt

Warsztaty online dla nauczycieli i animatorów kultury

Zapraszamy nauczycieli, pedagogów i animatorów kultury pracujących na co dzień z dziećmi na warsztaty zainspirowane słuchowiskiem pt. Oskar i rzeczy. Podczas spotkania podpowiemy, jak  przeprowadzić kreatywne zajęcia wykorzystując przedmioty codziennego użytku. Co się dzieje ze sprzętami codziennego użytku, kiedy tracimy je z zasięgu wzroku? Jakie są losy okularów, szalika czy potłuczonego talerza? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas interdyscyplinarnych zajęć łączących sztukę aktorską, zabawy plastyczne i tworzenie opowieści. W czasie warsztatów będziemy ożywiać przedmioty i opowiadać ich historie używając teatralnych środków wyrazu. Poznane metody nauczyciele i animatorzy będą mogli wykorzystać podczas własnych zajęć zainspirowanych słuchowiskiem.

Słuchowisko Oskar i rzeczy jest ogólnodostępne w Internecie. Jest to atrakcyjna forma, którą można śmiało wykorzystać podczas zajęć artystycznych i wychowawczych. Zaprezentowane metody sprawdzają się nie tylko podczas tradycyjnych spotkań, ale również mogą być wykorzystane podczas nauczania zdalnego.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w zajęciach. Warsztaty zrealizujemy w programie ZOOM, który można bezpłatnie pobrać kierując się wskazówkami zawartymi w filmie: https://www.youtube.com/watch?v=B_5BRlbEzY4&t=241s&ab_channel=InformatycznaSzko%C5%82a

Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Termin: 11.02.2022 godz. 16:00-18:30, program ZOOM
ZAPISY poprzez formularz dostępny na stronie: https://docs.google.com/forms/d/1PXcpKTm5G-ZXSSHJ7Wna6zG4VBZTle7_Fhu9j633uKs/edit

Dodatkowe informacje: 

Prowadzenie warsztatów:
Anna  Nowak
 – instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeutka. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia teatralne i działania animacyjne. Inicjatorka i koordynatorka ponad 35 projektów edukacyjno-społecznych adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. Lato w teatrze w Tomaszowie Maz.,Będzinie i Katowicach, Superbohaterowie, Twarze i Maski). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie edukacji i animacji kultury. Zaangażowana w pracę na rzecz grup zagrożonych marginalizacją. Specjalista ds. edukacji w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum. Absolwentka m.in. filologii polskiej o specjalności teatrologicznej i nauczycielskiej (UMK Toruń), Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (AST Wrocław), Podyplomowych studiów emisji głosu (UMCS Lublin), kursu Arteterapia – kultura przeciwko wykluczeniu (Centrum Łowicka). Absolwentka podyplomowego kursu Arteterapia realizowanego przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi.

O słuchowisku: 

W ramach projektu pn. RZECZYwistości zrealizowaliśmy 10-odcinkowe słuchowisko dla dzieci na podstawie książki Andrusa Kivirähka Oskar i rzeczy w przekładzie z języka estońskiego Anny Michalczuk-Podlecki i adaptacji Anny Andraki. Opowieść o chłopcu spędzającym wakacje na wsi, ożywających przedmiotach, przyjaźni i samotności, a przede wszystkim nieograniczonej dziecięcej wyobraźni wyreżyserował Przemysław Jaszczak.

Odcinki słuchowiska są dostępne na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=aLOTYQ4q78s&t=682s&ab_channel=AteneumKatowice

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content