Kontakt

Warsztaty online dla nauczycieli

Zapraszamy nauczycieli i pedagogów na warsztaty online, które realizujemy w ramach projektu „EduAkcja-kontynuacja”

Zajęcia zostaną przeprowadzone za pomocą programu ZOOM.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

PROGRAM:

21.11.2020 (sobota), godz. 10:00-15:00
„Lalki mojej wyobraźni”
Spotkanie będzie skupione na zabawach z zakresu animacji przedmiotu oraz prostych działaniach aktorskich z wykorzystaniem form lalkowych. Podczas spotkania nauczyciele dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystywać lalki w działaniach twórczych z dziećmi. 

ZAPISY ZA POMOCĄ FORMULARZA ONLINE: https://docs.google.com/…/1fbjeWksMsCxvHg…/edit

PROWADZĄCA: dr hab. Aneta Głuch-Klucznik – aktorka teatru lalek, pedagog, reżyser. Absolwentka Wydziału Lalkarskiego (AST Kraków, filia Wrocław). Od 1992 aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek. Od 1996 wykładowca Wydziału Lalkarskiego AST Kraków, filia we Wrocławiu. W 2009 r. uzyskała tytuł doktora, a w 2014 r. habilitację. W latach 2013-2020 pełniła funkcję dziekana Wydziału Lalkarskiego. Na stanowisku profesora AST prowadzi zajęcia na dwóch kierunkach: aktorstwo – specjalność aktorstwo teatru lalek i reżyseria – specjalność reżyseria teatru lalek. Prowadzi także zajęcia na Podyplomowych Studiach Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży. Jako aktorka teatru lalek ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról. Jest także reżyserem animacji i działań plastycznych w przedstawieniach teatralnych i widowiskach plenerowych i telewizyjnych. Obszarem jej zainteresowań jest zawsze teatr plastycznej metafory. Prowadzi  warsztaty teatralne w Polsce i za granicą. Prowadząc warsztaty z animacji dotyka form niekonwencjonalnych, poszukuje rozwiązań ponad standardowych. Poprzez rozbudzanie twórczego potencjału uczestników i ich kreatywności przekonuje, że ze wszystkiego, co nas otacza można tworzyć teatr, a w przedmiotach codziennego użytku odnaleźć niezwykłe środki wyrazu.

28.11.2020 (sobota), godz. 10:00-14:00

„PIRACI. Ruszajmy!”

Warsztaty pedagogiczno-teatralne o szukaniu okazji do działania w innej rzeczywistości oraz o potrzebie wyjścia poza reguły w edukacji. W trakcie warsztatów wykorzystamy ćwiczenia z nurtu mindefulness i kreatywne zadania w przyrodzie do uruchomienia w dzieciach ich spontaniczności, nieskrępowania w myśleniu i działaniu. Zastanowimy się również, co dorosłym dają takie działania i na ile są gotowi na podróż z dziećmi do Nibylandii.  Program warsztatów będzie zainspirowany scenariuszem i projektami scenograficznymi spektaklu pt. „Piotruś Pan”.

ZAPISY ZA POMOCĄ FORMULARZA ONLINE: https://docs.google.com/…/1nLyfjTl2iBt4djDS640…/edit

PROWADZĄCA: Aleksandra Drzazga – edukator teatralny, absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (AST), nauczyciel z ponad 20-letnim stażem, współtwórca programu „Klasy Aktywności Twórczej” (program z zakresu edukacji kulturowej funkcjonujący od 2005 w publicznej szkole w Bytomiu jako część zajęć lekcyjnych), tutorka nauczycieli w programie „Teatroteka Szkolna” w Instytucie Teatralnym. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Warsztaty stanowią element projektu pn. „EduAkcja-kontynuacja”, który Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” realizuje w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach.

Dodatkowe informacje: Anna Nowak, , tel. 32 602 92 72, 505 360 244

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content