Kontakt

Warsztaty rodzinne: Wędrujący obiekt

Zapraszamy rodziny z dziećmi (wiek: 6+) do udziału w kreatywnych warsztatach pn. „Wędrujący obiekt”. Podczas spotkania rozpakujemy niezwykłą paczkę i wykorzystamy twórczo ukryte tam przedmioty. Co to będzie? O tym dowiedzą się uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia. Niezwykła przesyłka – niespodzianka stanie się impulsem do rodzinnej zabawy i pretekstem do stworzenia teatru z przedmiotów codziennego użytku. Podczas zabaw aktorskich i ruchowych doświadczymy, że każdy jest artystą i może tworzyć sztukę!
Warsztaty poprowadzi Anna Nowak – specjalista do spraw edukacji w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum”

TERMIN I MIEJSCE: 17.10.2021 godz. 17:15-19:00, ul. św. Jana 10.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY! Liczba miejsc ograniczona!

ZAPISY: tel. 32 602 92 56,

 

Wędrujący obiekt to element międzypokoleniowego programu „Laboratorium obiektu”, realizowanego przez krakowską Cricotekę wraz z partnerskimi teatrami. Warsztaty z cyklu WĘDRUJĄCY OBIEKT odbywają się w teatrach w całej Polsce: Wrocławskim Teatrze Lalek, Śląskim Teatrem Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, Państwowym Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku, Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.

W trakcie spotkań tajemniczy obiekt teatralny staje się inspiracją do różnorodnych działań zgodnie ze specyfiką i strategią goszczącego teatru. Założeniem jest zwrócenie szczególnej uwagi na fakt, że sztuka współczesna i teatr współczesny to uniwersalny, a zarazem wielopłaszczyznowy zbiór inspiracji dla twórców różnych form i języków wypowiedzi – teatralnych, performatywnych, pedagogiczno-teatralnych, a także dla odbiorców – dzieci, dorosłych, seniorów, zarówno osób pełnosprawnych, jak i tych z niepełnosprawnościami.

Organizator programu WĘDRUJĄCY OBIEKT:
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA
Partnerzy: Wrocławski Teatr Lalek, Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, Państwowy Teatr Lalki Tęcza w Słupsku, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Patronat: Teatroteka Szkolna, e-teatr.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content