Kontakt

WARSZTATY TWÓRCZE DLA KOBIET

Zapraszamy kobiety w wieku 17-100 lat na kreatywne zajęcia, które rozpoczną się 22 kwietnia w MDK Bogucice – Zawodzie. Oferta jest dostosowana m.in. do pań spodziewających się dziecka, a także do matek samotnie wychowujących dzieci (możemy zorganizować opiekę dla dzieci w wieku 4+ podczas zajęć).
Warsztaty będą oparte na prostych działaniach ruchowych, plastycznych, aktorskich oraz ćwiczeniach relaksacyjnych. Celem spotkań jest integracja kobiet w różnym wieku oraz wzmocnienie ich samooceny. Warsztaty będą zainspirowane metaforą matecznika (miejsca w lesie, w którym każdy może czuć się bezpiecznie). Uczestniczki będą szukać odpowiedzi na pytania: co mnie wzmacnia? oraz co dodaje mi skrzydeł i tworzyć na ten temat opowieści i małe sceny teatralne.
Udział w zajęciach nie wymaga posiadania uzdolnień artystycznych – ważna jest chęć pracy w grupie i rozwoju osobistego. Cykl zajęć zakończy nietypowa sesja zdjęciowa. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
TERMINY: 
– 22.04.2022, godz. 17:00-19:30
– 29.04.2022, godz. 17:00-19:30
– 6.05.2022, godz. 17:00-19:30
MIEJSCE: Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie”, ul. Markiefki 44a, Katowice
ZAPISY I DODATKOWE INFORMACJE: tel. 505 360 244,
PROWADZENIE WARSZTATÓW:
ANNA NOWAK: instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeutka. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia teatralne i działania animacyjne. Inicjatorka i koordynatorka ponad 35 projektów edukacyjno-społecznych adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. „Lato w teatrze” w Tomaszowie Maz., Będzinie i Katowicach, „Superbohaterowie”, „Twarze i Maski”). Stypendystka MKiDN w dziedzinie edukacji i animacji kultury. Zaangażowana w pracę na rzecz grup zagrożonych marginalizacją. Specjalista ds. edukacji w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum”. Absolwentka m.in. filologii polskiej o specjalności teatrologicznej i nauczycielskiej (UMK Toruń), Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (AST Wrocław), Podyplomowych studiów emisji głosu (UMCS Lublin), kursu „Arteterapia – kultura przeciwko wykluczeniu” (Centrum Łowicka). Absolwentka podyplomowego kursu „Arteterapia” realizowanego przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi.
Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami projektu są m.in. Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie” oraz Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”. 

image description

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content