Kontakt

Warsztaty tworzenia wlepek

Masz nie mniej niż 13 i nie więcej niż 19 lat? Interesujesz się sztukami plastycznymi? Masz lekkie pióro i lubisz tworzyć krótkie i zaskakujące hasła? Irytują cię akty wandalizmu w przestrzeni publicznej? Chciałbyś zademonstrować światu swoje poglądy? Weź udział w cyklicznych warsztatach tworzenia wlepek!

Wlepki to małe, samoprzylepne formy plastyczne wykonane z myślą o ingerencji w przestrzeń publiczną. Prowokują, poruszają istotne problemy i pozwalają zmienić charakter miejsca. Ich niewielki format sprawia, że można je wykorzystać w rozmaity sposób: nakleić na laptopa, lodówkę, kalendarz lub umieścić w miejscach ogólnodostępnych.

Podczas czterech spotkań uczestnicy zaprojektują własne wlepki dotyczące tego, co ich irytuje w otaczającym świecie i w jaki sposób chcieliby zmieniać własne otoczenie. W trakcie warsztatów zapoznamy młodzież z podstawowymi zagadnieniami z zakresu rysunku, techniki collage i przekonamy, że przy pomocy prostych narzędzi można stworzyć oryginalne wlepki. Na zajęcia zapraszamy nie tylko osoby rozwijające już swoje zainteresowania plastyczne, ale również tych, którzy mają lekkie pióro i lubią bawić się słowem.

Zajęcia są adresowane do młodzieży w wieku 13-19 lat.
Spotkania odbędą się w następujących terminach:
– 31.05.2021 (poniedziałek) godz. 17:00-19:00,
– 7.06.2021 (poniedziałek) godz. 17:00-19:00,
– 11.06.2021 (piątek) godz. 17:00-19:00
– 16.06.2021 (środa) godz. 17:00-19:00.
Obowiązuje udział we wszystkich czterech spotkaniach warsztatowych. Spotkania odbędą się w tradycyjnej formie.  Liczba miejsc ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkania warsztatowe odbędą się w Teatrze Ateneum (ul. św. Jana 10)

Zapisy na warsztaty przyjmujemy poprzez formularz online:

https://docs.google.com/forms/d/1Y2QNtD730_ozhRkgI_AK4ZjL9m1rtGT1fWlnkISxjeQ/edit

 

PROWADZĄCA WARSZTATY

ALICJA WISZ: absolwentka katowickiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki, zawodowo specjalista-rzemieślnik w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum oraz artystka tworząca pod pseudonimem Aurora Beam autorskie, intuicyjne mandale w oparciu o różnorakie formy i środki wyrazu. Autorka obrazów, grafik, murali oraz szeroko rozumianego rzemiosła artystycznego. Współuczestniczyła w prowadzeniu warsztatów teatralnych w pracowni plastycznej Teatru Ateneum. Przygodę z mandalą – wielowymiarowym narzędziem służącym ekspresji oraz osobistemu rozwojowi – rozpoczęła podczas studiów, tworząc pierwszy spontaniczny wzór techniką linorytu, który przerodził się nie tylko w późniejszy temat pracy dyplomowej, ale i pasję na całe życie

DODATKOWE INFORMACJE: , tel. 505 360 244

 

Warsztaty są elementem projektu PETARDA!, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content