Kontakt

Wędrówki z Łyskiem – konkurs dla widzów z Gminy Suszec

WIELKA WYPRAWA ŁYSKA
REGULAMIN KONKURSU NA ZDJĘCIE LUB FILM

1. W ramach prezentacji spektaklu Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM pt. Łysek z pokładu Idy

w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu ogłaszamy konkurs dla osób, które mają zamiar wziąć udział

w tym wydarzeniu. Przedstawienie odwołuje się do historii koni, które dawniej pracowały w kopalni pod ziemią (m.in. ciągnąc wagoniki z węglem) i nierzadko nie wyjeżdżały w ogóle na powierzchnię (ich stajnie znajdowały się również na dole). Zwierzęta te zatrudniano także w kopalni w Suszcu, więc historia opisana

w sztuce mogłaby się wydarzyć i w twojej miejscowości, dlatego też zapraszamy cię do kreatywnej zabawy!

CO TRZEBA ZROBIĆ?

Wyobraź sobie, jak może wyglądać tytułowy bohater spektaklu – Łysek, koń pracujący w kopalni –

i stwórz jego podobiznę w dowolny sposób (np. możesz wyrzeźbić go, narysować, wykleić, stworzyć

z materiałów recyklingowych lub wykreować jego kostium). Następnie sfotografuj wykonanego przez ciebie konia lub nagraj film z jego udziałem, wykorzystując elementy (atrybuty/miejsca) związane z przemysłem górniczym i/lub kulturą śląską w Gminie Suszec. Do ciebie należy wybór miejsca i treść zdjęcia lub filmu.

2. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci, młodzież i dorośli, którzy 9 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu planują obejrzeć spektakl pt. „Łysek z pokładu Idy”. Fotografie i filmy nadesłane na konkurs mogą być tworzone wspólnie z innymi osobami, których nazwiska oraz wiek powinny zostać wymienione w karcie zgłoszenia (mile widziana jest także praca w gronie rodziny). Jedna grupa nie może być większa niż 5 osób.

3.

Prace nadesłane na konkurs powinny zostać wykonane w jednej z następujących technik:
a) fotografia – każdy uczestnik (grupa uczestników) może wysłać zdjęcie (zdjęcia) wykonane przy użyciu telefonu komórkowego lub aparatu fotograficznego, o jakości pozwalającej na publikację w Internecie (np. w mediach społecznościowych); format jpg.

b) film – każdy uczestnik (grupa uczestników) może wysłać film o długości nieprzekraczającej 1 minuty 30 sekund zarejestrowany za pomocą telefonu komórkowego lub kamery. Jakość filmu powinna umożliwiać prezentację nagrania w Internecie; formaty: mpg, mpeg, avi, mp4.

 4. Prace będą oceniane pod kątem twórczego i subiektywnego podejścia do tematu oraz kreatywności twórców. W konkursie wyłonimy laureatów, którzy otrzymają  nagrody niespodzianki. Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w mediach społecznościowych Teatru Ateneum (Facebook

i Instagram).

 5.  Prace należy wysłać na adres: do 23 września 2024 roku do godz. 16.00, w tytule e-maila wpisując „konkurs Suszec” oraz imię i nazwisko autora(ów) pracy. Natomiast kartę zgłoszenia prosimy przesłać za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej: https://forms.gle/aNaWzGHZeVTngHAa6

Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie Teatru (www.ateneumteatr.pl) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/ateneumkatowice/) nie później niż do dnia 12 października 2024 roku.

7.  Uczestnictwo dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody ich opiekuna lub autorów prac na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do organizacji konkursu i ogłoszenia wyników, a także na wykorzystanie prac do działań promocyjnych Teatru Ateneum (publikacji zdjęć  i filmów na profilu Facebooka oraz Instagrama).

 8. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. W razie pytań prosimy o kontakt:

tel. 32 602 92 72, 32 602 92 55, 

REGULAMIN DO POBRANIA

Regulamin Gmina Suszec

 

 

 Konkurs stanowi element projektu Wędrówki z Łyskiem. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.

 

logo programu dotacyjnego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content