Kontakt

Wędrówki z Łyskiem

W środę 8 maja na scenie Rydułtowskiego Centrum Kultury Feniks zgramy dwukrotnie Łyska z pokładu Idy Gustawa Morcinka w adaptacji Martyny Lechman, reżyserii Konrada Dworakowskiego, ze scenografią Andrzeja Dworakowskiego oraz muzyką Piotra Klimka i Filipa Sternala.

Gościnne prezentacje tej atrakcyjnej i docenionej kilkoma nagrodami inscenizacji – zaplanowane również w październiku w Suszcu i Wodzisławiu – związane są z naszym nowym projektem pn. „Wędrówki z Łyskiem” adresowanym do mieszkańców małych miejscowości w województwie śląskim (maksymalnie 50 tysięcy ludności) związanych z górnictwem.

Wydarzeniu w Rydułtowach towarzyszy konkurs, o którym przeczytać można w zakładce Edukacja: https://ateneumteatr.pl/wielka-wyprawa-lyska-konkurs-dla…/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska. Edycja 2024″.

logo programu dotacyjnego

foto: Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content