Kontakt

WIELKA WYPRAWA ŁYSKA – konkurs dla widzów spektaklu w Rydułtowach

Widzów spektaklu pt. Łysek z pokładu Idy, który w dniu 8 maja 2024 zaprezentujemy w Rydułtowach, zapraszamy do udziału w konkursie!

REGULAMIN KONKURSU:

 1. W ramach prezentacji spektaklu Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM pt. Łysek z pokładu Idy w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks ogłaszamy konkurs dla widzów. Co trzeba, żeby wziąć w nim udział? Przede wszystkim należy zobaczyć prezentowany spektakl w dniu 8 maja 2024 roku, a następnie zadać sobie pytanie Dokąd udałby się koń Łysek po wyjściu z kopalni? Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć podobiznę Łyska według własnego pomysłu, zaprowadzić go do miejsca, które wybrali i tam uwiecznić na fotografii lub nagrać krótki film z jego udziałem.
 2. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci, młodzież i dorośli. Fotografie i filmy nadesłane na konkurs mogą być tworzone wspólnie z innymi osobami, których nazwiska oraz wiek powinny zostać wymienione w karcie zgłoszenia (mile widziane jest także tworzenie filmów i zdjęć w gronie rodziny). Jedna grupa tworząca pracę konkursową nie powinna być większa niż 5 osób.
 3. Prace nadesłane na konkurs powinny zostać wykonane w jednej z następujących technik:
  a) Fotografia kreacyjna (czyli taka, która nie służy dokumentacji rzeczywistości, a pozwala w dowolny sposób aranżować świat przedstawiony)
  – każdy uczestnik (grupa uczestników) może wysłać zdjęcie (zdjęcia) wykonane przy użyciu telefonu komórkowego lub aparatu fotograficznego, o jakości pozwalającej na publikację w Internecie (np. w mediach społecznościowych), czyli o jakości nie mniejszej niż full HD, format jpg.

  b) Film – każdy uczestnik (grupa uczestników) może wysłać jeden film o długości nie przekraczającej 1 minuty i 30 sekund zarejestrowany za pomocą telefonu komórkowego lub kamery. Jakość filmu powinna umożliwiać prezentację nagrania w Internecie (minimalna jakość HD ready 1280×720, wskazana FULL HD 1920×1080), format: mpg, mpeg, avi, mp4.
 4. Prace będą oceniane pod kątem twórczego i subiektywnego podejścia do tematu oraz kreatywności twórców. W każdej kategorii wiekowej wyłonimy laureatów, którzy otrzymają  nagrody niespodzianki. Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w mediach społecznościowych Teatru Ateneum (Facebook i Instagram).
 5. Prace należy wysłać na adres: do dnia 28 maja 2024 roku do godz. 16.00, w tytule e-maila wpisując „konkurs”. Prosimy wysyłać w jednym e-mailu zarówno pracę konkursową, jak i kartę zgłoszenia. Karta zgłoszenia powinna być podpisana odręcznie przez rodzica (opiekuna prawnego) i zeskanowana lub sfotografowana. W przypadku problemów z wydrukiem karty zgłoszenia dopuszczamy możliwość wysłania jej za pomocą formularza: https://forms.gle/HeEkS9KXz5ydwcqBA    
 6.  Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie Teatru (www.ateneumteatr.pl) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/ateneumkatowice/) nie później niż do dnia 7.06.2024 roku.
 7.  Uczestnictwo dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody ich opiekuna lub autorów prac na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do organizacji konkursu i ogłoszenia wyników, a także na wykorzystanie prac do działań promocyjnych Teatru (publikacji zdjęć i filmów na Facebooku oraz Instagramie Teatru Ateneum).
 8. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. W razie pytań prosimy o kontakt: Dział Edukacji, tel. 32 602 92 72
  Anna Nowak:
  Karolina Kowal:
 9. Konkurs stanowi element projektu Wędrówki z Łyskiem. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024″.

DO POBRANIA:

regulamin konkursu

karta zgłoszenia wielka wyprawa Łyska

 

logo programu dotacyjnego

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content