Kontakt

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE PUFF

na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego "Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią" z drobną domieszką "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka
adaptacja i reżyseria
Paweł Chomczyk
scenografia
Małgorzata Tarasewicz-Wosik
muzyka
Jerzy Bielski
przygotowanie wokalne
Dorota Dakszewicz
asystent reżysera
Michał Skiba
prapremiera online
6 grudnia 2020
prapremiera
17 czerwca 2021
aktorzy
Krystyna Nowińska, Ewa Reymann, Michał Skiba, Bartosz Socha
ze specjalnym udziałem autora Bogusia Janiszewskiego
oraz reżysera Pawła Chomczyka
głosy dzieci: Tymon Chomczyk, Krystian Chomczyk
w spektaklu wykorzystano utwór Life (corporate) Infraction Audio www.inaudio.org
czas trwania 60 minut
od 8 lat
O spektaklu

W jaki sposób powstał wszechświat i czy kiedyś przestanie istnieć? Co było przedtem, a co stanie się potem? Czym są czarne dziury, skąd wzięła się Ziemia i jak wygląda życie gwiazdy… Co zrobić z czasem, którego nie ma i czym była nicość… Dlaczego protony i elektrony szalały na „imprezie narodzinowej wszechświata” i jakie były tego konsekwencje… No i co z tym czwartym wymiarem?!

Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji – zrealizowanej częściowo w konwencji teatru w teatrze – fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką.

Jak mówi jeden z bohaterów, kosmiczna rozróba trwa na całego, a scena pełna jest wektorów i pracząstek, aktorskiej energii oraz ożywionych form.

Teatralną adaptację książki Bogusia Janiszewskiego (wydanej przez http://Publicat.pl) warto polecić zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Inscenizacja otrzymała nominację do nagrody teatralnej Złota Maska 2020 w województwie śląskim w kategorii spektakl dla młodych widzów.

Przedstawienie można było oglądać bezpłatnie i bez ograniczeń do 15 czerwca 2021 r. na kanale YouTube.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl brał udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński,  Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

 

foto: Tomasz Zakrzewski, projekt plakatu: Michał Cygan

Trailer

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content