Kontakt

Wystrzałowy spektakl w ramach projektu PETARDA!

Serdecznie zapraszamy młodzież (wiek: 12+) oraz dorosłych na spektakl, w którym wystąpią młodzi uczestnicy dwutygodniowych warsztatów teatralnych. Przedstawienie jest inspirowane tekstami młodzieży, która wzięła udział w konkursie literackim zrealizowanym w ramach zadania pn. PETARDA! Pomysł na inscenizację zrodził się z pytania: Co mnie irytuje we współczesnym świecie i w jaki sposób chciałabym/chciałbym to zmienić? W sobotę zobaczymy między innymi sceny mówiące m.in. o spóźnionych autobusach, długiej kolejce do Żabki czy psich odchodach na trawniku…. Usłyszymy również piosenki, które powstały we współpracy z prowadzącymi warsztaty muzyczne – z Dominikiem Franusikiem i Jackiem Hołyńskim z grupy „Loża Masorza”.

Tu nie ma scenariusza, to wszystko jest improwizowane. Reżyserzy dają nam kartki z urywkami nagrodzonych tekstów i na ich podstawie tworzymy etiudy – tłumaczy Łukasz, uczestnik zajęć

DATA: 10.07.2021 godz. 14.00

MIEJSCE: Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, ul. św. Jana 10 

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona! 

Uwaga! Prosimy o wstępną rezerwację miejsc za pomocą linku:

https://docs.google.com/forms/d/1zUgeqfdv8R_PULlV8DtYLm7XdLJlt_cTtymtfK36W28/edit

 

PROWADZENIE WARSZTATÓW: Katarzyna Prudło, Grzegorz Eckert, Jacek Hołyński, Dominik Franusik

OPIEKA PEDAGOGICZNA: Barbara Trela-Szyma

KOORDYNACJA: Anna Nowak

WYSTĘPUJĄ: Renata Haczykowska, Julia Kierepko, Patrycja Marzec, Weronika Miozga, Marcelina Plaza, Emilia Roszczypała, Anna Spałek, Sonia Stanisławska, Zuzanna Tyc, Danuta Ungier,  Artur Michnik, Krystian Muszak, Dawid Sieraj, Jakub Stanisławski, Grzegorz Studniarz, Łukasz Tarnówka.

Dzięki PETARDZIE! Teatr zorganizował też inne twórcze aktywności: warsztaty streetartowe, warsztaty tworzenia wlepek oraz happening. Inicjatywa ma na celu kształcenie kompetencji językowych młodych ludzi i zachęcanie ich do wyrażania własnego zdania na temat otaczającej rzeczywistości.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty-dodaj do ulubionych 2021”.

  FILMOWA ZAPOWIEDŹ: https://www.youtube.com/watch?v=b6Y_35d883A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Paweł Szynkowiak

Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=b6Y_35d883A

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content