Kontakt

Zaczynamy sezon

Jeszcze trwa lato, ostatnie dni sierpnia, ale w Ateneum wakacje kończą się tym razem wcześniej. Czeka nas bowiem intensywny początek sezonu.

W sobotę 28.08. o godz. 11.30 i niedzielę 29.08. o godz. 16.00 zapraszamy na WIELKIE GORĄCE SZYBKIE PUFF wg książki Bogusia Janiszewskiego w reżyserii Pawła Chomczyka – spektakl, który od czerwcowej premiery idzie jak burza! Prezentowany z powodzeniem na dwu festiwalach, zaproszony został w październiku na dwa kolejne.

Polecamy go szczególnie, bo trudno będzie zobaczyć tę inscenizację w katowickiej siedzibie. Już w sierpniu wyruszy bowiem w 2-miesięczny objazd w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego (więcej na ten temat w zakładce Projekty).

We wrześniu czeka nas również Noc Teatrów Metropolii (jej organizatorem jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia). 11.09. o godz. 16.00 zagramy ŁYSKA Z POKŁADU IDY Gustawa Morcinka w reżyserii Konrada Dworakowskiego, a wieczór zakończymy spotkaniem z publicznością pn. Wstrzymaj konie, czyli teatralny blues, które poprowadzi Iga Eckert. Bilety z tej okazji będą tańsze – po 15 złotych – podobnie jak dzień wcześniej, 10.09. o godz. 18.00.

We wrześniowym repertuarze ponadto Piaskowy Wilk, Pan Tom buduje dom, Kopciuszek i Babcia na jabłoni.

Z radością czekamy na naszych Widzów – tych stałych, i tych zupełnie nowych, tych małych i tych dużych. Mamy nadzieję, że będą nas tłumnie odwiedzać przez cały sezon 2021/2022!

           

foto: Tomasz Zakrzewski, rech (Kopciuszek)

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content