Kontakt

Zostań w domu z Calineczką

Majówka zapowiada się deszczowo, warto więc spędzić ją z nami. Od piątku 1 maja zapraszamy na bezpłatną emisję online przedstawienia Calineczka Marty Guśniowskiej wg jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni Hansa Christiana Andersena, w reżyserii Katarzyny Kawalec.

Spektakl dostępny będzie na kanale YouTube o dowolnej porze przez cały tydzień, aż do czwartku 7 maja.

Maleńka bohaterka, porwana ze swojego beztroskiego świata, przebywa długą, trudną drogę, na której spotyka narzucające jej swoją wolę postaci; musi się z nimi zmierzyć w tej symbolicznej wędrówce. Przygody Calineczki są bowiem opowieścią o dorastaniu i marzeniach, o poszukiwaniu własnej ścieżki i pragnieniu wolności.

Pogodne widowisko z atrakcyjną fabułą i zabawnie przerysowanymi postaciami bohaterów, których wady i relacje odnoszą się do świata ludzi, adresowane jest do dzieci od 3 lat.

Mnóstwo piosenek, zaskakujące formy w kostiumach i lalkach, klimatyczne projekcje… Warto wykorzystać okazję zobaczenia jednej z nowszych inscenizacji naszego Teatru (więcej można przeczytać w zakładce spektakle).

Link do „Calineczki” na YouTube publikujemy również na facebooku.

foto: Tomasz Zakrzewski, projekt plakatu: Pavel Hubička

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content