Aktorzy Ateneum czytają sztukę o Bogucicach

Zapraszamy młodzież i dorosłych na uteatralizowane czytanie historii, które opowiedzieli nam mieszkańcy jednej z najstarszych dzielnic Katowic.

13 września o godz. 18:00 na Scenie Ateneum aktorzy naszego Teatru zinterpretują opowieści seniorów i młodzieży z Bogucic. Historie są efektem warsztatów twórczych, które wiosną prowadziła Anna Nowak. Aktorzy przeczytają barwne opowieści o zwyczajnych niezwyczajnych zdarzeniach, wspomnieniach zabaw z czasów dzieciństwa, życia organizowanego wokół kopalni i tego, które toczyło się po jej zamknięciu. Historie seniorów, zebrane podczas warsztatów, udramatyzował Kuba Kapral.

Po uteatralizowanym czytaniu odbędzie się również prezentacja filmu z przebiegu projektu oraz premiera publikacji – sentymentalnego przewodnika po „małej ojczyźnie”. Książka przypomina przewodnik turystyczny – korzystając z mapy będzie można odwiedzić ponad 20 miejsc, o których opowiedzieli nam mieszkańcy dzielnicy.

WSTĘP WOLNY!
Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Dziale Organizacji Widowni od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00   tel. 32 253 79 26.


Wydarzenie jest elementem projektu „Bogucickie opowieści” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Dodatkowe informacje: https://ateneumteatr.pl/bogucickie-opowiesci/


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 

FBAteneuem
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube