Kontakt

Dzień Dziecka w Teatrze Ateneum

W tym roku proponujemy spędzić z nami Dzień Dziecka dwa dni później – 3 czerwca (sobota) zapraszamy serdecznie na spektakl i warsztaty rodzinne!

godz. 11.30 – przedstawienie pt. BABCIA NA JABŁONI
dla widzów od 5 lat

Sztuka Miry Lobe w adaptacji i reżyserii Arkadiusza Klucznika to ciepła, pogodna, pełna fantastycznych przygód opowieść o dziecięcych pragnieniach i tęsknotach, o potrzebie bliskości i sile wyobraźni, która sprawia, że marzenia spełniają się w magiczny sposób, nawet jeśli w realnym świecie jest to zupełnie nieosiągalne. Jędrek – bohater sztuki ma troskliwych rodziców i rodzeństwo, ma również kolegów. I tu tkwi problem, bo koledzy mają babcie, czasem nawet dwie, a Jędrek nie ma ani jednej. Też chciałby pójść z nią do wesołego miasteczka, bo z mamą i tatą to przecież nie to samo! Od czego jednak wyobraźnia… Chłopiec wymyśla zatem babcię na własny użytek i przesiadując na jabłoni puszcza wodze fantazji: płynie statkiem, jeździ na karuzeli, łapie mustangi; oczywiście razem z pełną szalonych pomysłów i nieco zwariowaną babcią, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jędrek jest jednak mały, czasem więc fikcja myli mu się z rzeczywistością. Pewnego dnia do sąsiedniego domostwa wprowadza się nowa lokatorka, potrzebująca pomocy starsza pani. Chłopiec odkrywa w sobie nowe emocje…
Przedstawienie rozgrywa się w trzech planach: aktorski i lalkowy wzbogacono bowiem efektownymi, dynamicznymi projekcjami multimedialnymi.

REZERWACJE BILETÓW: Kasa Teatru, czynna od wtorku do piątku w godz. 9.00-16.00, tel. 32 253 77 79,

godz. 13.00-15.00 – PODRÓŻ W CZASIE – warsztaty rodzinne
dla uczestników od 6 lat

Podczas warsztatów będziemy podróżować w czasie. Dorośli wrócą do czasów swojej młodości i przypomną sobie, jak wyglądało ich dzieciństwo, natomiast najmłodsi uczestnicy opowiedzą o tym, jak dziś spędzają wolny czas. Poznamy też  twórcze gry naszych dziadków i pradziadków. Spotkanie będzie oparte na wspólnej zabawie z wykorzystaniem ruchu, działań aktorskich i teatru cieni. Na koniec czeka wszystkich dodatkowa atrakcja – będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej teatralnej fotoramce.

Udział w spotkaniu nie wymaga posiadania specjalnych predyspozycji artystycznych – ważna jest chęć aktywnego spędzenia czasu. Na zajęcia wskazany luźny strój, który nie krępuje ruchów. Minimalny wiek uczestników: 6 lat. Spotkanie poprowadzą: Anna Nowak i Aneta Gruszeczka.

Uwagi organizacyjne:  Zadania są zaplanowane w taki sposób, by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego prosimy o zgłaszanie się w parach/grupach (dziecko 6+ wraz z dorosłym). Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona (o przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń).
Zapisy na warsztaty za pomocą formularza:

https://docs.google.com/forms/d/1h6kLFQlRBo5Z7t6NlJJ11J3f-MfJMhBYQUDtcT6S6s8/edit

Dodatkowe informacje:

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content