Kontakt

Festiwal Edukacyjny – nabór dla prezentujących projekty

Rozpoczynamy nabór projektów, które zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Edukacyjnego pn. „Teatr+Integracja”,  który w dniach 13-15.05.2022 zorganizujemy w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”.

Zrealizowałeś projekt z zakresu edukacji teatralnej adresowany do dzieci, młodzieży lub dorosłych? Prowadzisz teatr amatorski? Tworzysz autorskie programy edukacji teatralnej w swojej instytucji? A może w inny sposób wykorzystujesz narzędzia pedagogiki teatru jako formę integracji grupy?  Zgłoś swój projekt na Festiwal Edukacyjny i opowiedz o nim innym nauczycielom i animatorom kultury. Na zgłoszenia czekamy do dnia 25.04.2022. 

Zespół oceniający wybierze kilka projektów, które najlepiej wpisują się w założenia Festiwalu Edukacyjnego.

 

Do udziału w naborze zapraszamy osoby, które zrealizowały projekty dotyczące:

  1. Prowadzenia teatru amatorskiego z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi (w tym z grupami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z mieszkańcami obszarów zagrożonych marginalizacją, grup międzypokoleniowych).
  2. Prowadzenia działań teatralnych z osobami niepełnosprawnymi i o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
  3. Wykorzystywania narzędzi edukacji teatralnej podczas zajęć wychowawczych i integrujących różne grupy wiekowe, społeczne i narodowe.
  4. Realizacji projektów parateatralnych i teatralnych adresowanych do podopiecznych przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich, domów kultury, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i innych placówek.
  5. Pobudzania umiejętności społecznych i rozwijających osobowość dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez działania z zakresu pedagogiki teatru.

DODATKOWE INFORMACJE:
Anna Nowak: , tel. 505 360 244

DO POBRANIA:

REGULAMIN

karta zgłoszenia

PROGRAM FESTIWALU: https://ateneumteatr.pl/18187/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Zdjęcie w tle: fot. K. Szlapa i K. Myszkowski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content