Kontakt

Festiwal Edukacyjny „Teatr zmienia!” – nabór dla prezentujących projekty

Rozpoczynamy nabór projektów, które zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Edukacyjnego pn. „Teatr zmienia!”,  który w dniach 17-19.05.2024 zorganizujemy w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”.
Zrealizowałeś projekt z zakresu edukacji teatralnej adresowany do dzieci, młodzieży lub dorosłych? Prowadzisz teatr amatorski? Tworzysz autorskie programy edukacji teatralnej w swojej instytucji? A może w inny sposób wykorzystujesz narzędzia pedagogiki teatru w swojej pracy?  Zgłoś swój projekt na Festiwal Edukacyjny i opowiedz o nim innym nauczycielom i animatorom kultury. 

Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia są w pozytywne ZMIANY jakie niesie z sobą wykorzystanie narzędzi pedagogiki teatru: zarówno w zakresie rozwoju osobistego i artystycznego uczestników działań, jak i społeczności lokalnej, w której działa grupa teatralna. Podczas warsztatów i spotkań będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Co teatr zmienia u uczestników zajęć? W jaki sposób poprzez działania teatralne można wpływać na otaczającą rzeczywistość? Jak narzędzia edukacji teatralnej wspierają działania dydaktyczne i wychowawcze? Do prezentacji działań zapraszamy pedagogów, nauczycieli, wychowawców, animatorów kultury, terapeutów zajęciowych oraz instruktorów związanych zarówno z placówkami kulturalnymi i oświatowymi, jaki i organizacjami pozarządowymi.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 22.04.2024

Zespół oceniający wybierze kilka projektów, które najlepiej wpisują się w założenia Festiwalu Edukacyjnego. Osoby prezentujące projekt zostaną zaproszone do napisania krótkiego artykułu o swoich doświadczeniach oraz otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział w wydarzeniu wydane przez Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Organizatorzy przewidują wynagrodzenie za prezentację projektów.

 

Do udziału w naborze zapraszamy osoby, które zrealizowały projekty dotyczące:

a)  Prowadzenia teatru amatorskiego z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi (w tym także z grupami o szczególnych potrzebach, z mieszkańcami obszarów zagrożonych marginalizacją, grup międzypokoleniowych).
b) Wykorzystywania narzędzi edukacji teatralnej podczas zajęć dydaktycznych, wychowawczych i
c) Realizacji projektówteatralnychi interdyscyplinarnych (wykorzystujących teatr) adresowanych do podopiecznych przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich, domów kultury, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i innych placówek.
d) Kształtowania umiejętności społecznych i artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez działania z zakresu pedagogiki teatru.
e) Wykorzystywania narzędzi edukacji teatralnej do aktywizowania społeczności lokalnej.

 

DODATKOWE INFORMACJE:
Anna Nowak: , tel. 505 360 244
Karolina Kowal:  tel. 665 848 442

DO POBRANIA:

regulamin

karta-zgloszenia

Szczegółowy program trzydniowego wydarzenia opublikujemy w kwietniu na stronie Teatru Ateneum.logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

logo Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM

logo Miejskiego Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie"
image description

logo Teatru Zagłębia

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content