Kontakt

Klub Odkrywców Teatru (KOT) (Edukacja kulturalna, 2020)

O PROJEKCIE: 

We wrześniu 2020 roku minęło 75 lat od powstania Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, jednego z najstarszych zespołów lalkowych w Polsce. Tę wyjątkową rocznicę chcemy uczcić w sposób szczególny – do budowania narracji o przeszłości i teraźniejszości Teatru chcemy zaprosić młode pokolenie – młodzież ze śląskich szkół. Projekt zakłada organizację interdyscyplinarnych działań dla młodzieży zainspirowanych historią Teatru, które mają nie tylko podkreślić znaczenie kulturotwórcze instytucji, ale przede wszystkim pokazać Ateneum, jako miejsce, które tworzą ludzie – zarówno artyści, jak i „zwyczajni pracownicy” pozostałych działów. W ramach projektu  zorganizujemy cykl fotograficznych oraz teatralnych. Ideą projektu jest zachęcenie młodych ludzi do spojrzenia na Teatr jak na obiekt twórczych poszukiwań – jako miejsce ważnych spotkań, wymiany zdań, ale i codziennych zwyczajnych-niezwyczajnych zdarzeń.

 ATENEUM HISTORIA PRAWDZIWA – spektakl w wykonaniu młodzieży

ATENEUM – TEATR JEST WSZYSTKIM – film dokumentalny

 ATENEUM W OBIEKTYWIE – wystawa online

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

PUBLIKACJA ONLINE DO POBRANIA: 

ALFABET WSPOMNIEŃ – PUBLIKACJA

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content