Kontakt

Konkurs filmowy

W związku z realizacją projektu Romantyczność 2022 zapraszamy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach do udziału w konkursie filmowym.

Celem konkursu jest wyłonienie małych form z zakresu video-artu, które zostaną wykorzystane w spektaklu Ballady i romanse, przygotowywanym przez Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w koprodukcji z Teatrem Pinokio w Łodzi. Widowisko adresowane do młodzieży i dorosłych ma stanowić próbę spojrzenia na romantyczne dzieło z perspektywy współczesnych problemów młodych ludzi oraz swobodnie łączyć konwencje i sposoby narracji (w tym elementy video-artu). Prace zgłoszone na konkurs powinny zostać zainspirowane dowolnie wybranym utworem Adama Mickiewicza ze zbioru Ballady i romanse oraz stanowić subiektywną odpowiedź na jedno z pytań: Co jest współczesnego w „Balladach i romansach”? W jakim miejscu i z udziałem jakich postaci mogłyby się dziś wydarzyć opisane przez Mickiewicza zdarzenia?

Na prace konkursowe czekamy do 20. maja 2022.

DO POBRANIA:
REGULAMIN
karta zgłoszenia

Dodatkowe informacje: Anna Nowak, tel. 505 360 244,

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content