Kontakt

Lepimy dzielnicę! – warsztaty


15 maja zapraszamy dzieci (od 6 lat), młodzież i dorosłych na międzypokoleniowe warsztaty, podczas których wspólnie stworzymy własną mapę Bogucic. Za pomocą masy solnej wykreujemy ulubione zakątki dzielnicy, a następnie opowiemy o nich. Poprzez proste gry i zabawy literacko-teatralny uczestnicy wejdą w rolę przewodnika i podzielą się swoimi historiami związanymi z miejscem zamieszkania. Ze względu na tematykę zajęcia są adresowane przede wszystkim do osób, które mieszkają w dzielnicy Bogucice. Udział w warsztacie nie wymaga żadnych predyspozycji artystycznych – ważna jest chęć wspólnej zabawy. Zajęcia poprowadzi Anna Nowak – specjalista do spraw edukacji w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum”.
OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC: tel. 502 032 604. Liczba miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
MIEJSCE: Program Aktywności Lokalnej w Bogucicach, ul. Wróblewskiego 29, Katowice.

O PROJEKCIE:
Warsztaty są elementem projektu „Bogucickie opowieści”, którego celem jest zachęcenie mieszkańców dzielnicy Bogucice do spojrzenia na miejsce zamieszkania, jak na obiekt twórczych poszukiwań. Poprzez działania edukacyjno-animacyjne chcemy budować z mieszkańcami narrację o ich korzeniach i ważnych miejscach w dzielnicy. Kreatywne warsztaty i spotkania będą skupione na zbieraniu i przetwarzaniu na język sztuki świadectw odbioru najbliższego otoczenia i jego znaczenia dla mieszkańców. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Dodatkowe informacje: https://ateneumteatr.pl/bogucickie-opowiesci/

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content