Kontakt

Oferta edukacyjna dla szkół podstawowych

WARSZTATY ZAINSPIROWANE SPEKTAKLEM

Warsztaty pozwalają Małemu Widzowi wypowiedzieć się twórczo na temat spektaklu z repertuaru Teatru.   Celem warsztatów jest stworzenie przestrzeni dla działań teatralnych związanych z tematem i problematyką spektaklu oraz umożliwienie uczestnikom dzielenia się doświadczeniami związanymi z jego odbiorem – np. rozmowy o tym, co było ważne, co ich dotknęło, co zapamiętają na dłużej. Spotkanie ma formę twórczej zabawy z wykorzystaniem różnych dyscyplin – zabaw teatralnych, prostych działań plastycznych i twórczych. Program każdego warsztatu jest opracowany w zależności od specyfiki spektaklu (poruszanego problemu oraz formy widowiska), a także wieku i możliwości uczestników. Oferta dla grup zorganizowanych ze szkół podstawowych.

Prowadzenie: Anna Nowak – specjalista ds. edukacji w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum”, instruktor teatralny i animator kultury.

TEMATY WARSZTATÓW:

– MÓJ PIASKOWY WILK – warsztaty do spektaklu „Piaskowy Wilk”
Podczas warsztatów każdy wymyśli swojego własnego przyjaciela (odpowiednika „Piaskowego Wilka”), który pozwoli mu zrozumieć własne emocje oraz będzie wspierał w podjęciu dialogu z dorosłymi.

– HEJ PRZYGODO! – warsztaty do spektaklu „Babcia na jabłoni”
Podczas spotkania wykreujemy własną, szaloną przygodę z wymyśloną Babcią, a pomoże nam w tym nasza wyobraźnia, która nie zna granic.

– DLACZEGO NIE MA FABRYKI PRZYJACIÓŁ?– warsztaty do spektaklu „Narysuj mi baranka” Dlaczego na świecie nie ma fabryki do tworzenia przyjaciół? Co trzeba zrobić, żeby się z kimś zaprzyjaźnić? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć tworząc własną pocztówkę do bliskiej osoby lub inscenizując scenę z wykorzystaniem teatru cienia.

– WYMARZONA KRAINA – warsztaty do spektaklu „Krawiec Niteczka”
Jakie cechy ma miejsce, w którym jesteśmy szczęśliwi? Czy warto jest poszukiwać swojej wymarzonej krainy? Na te pytania poszukamy odpowiedzieć analizując kolejne etapy wędrówki Krawca Niteczki.

ORGANIZACJA
UWAGA: warsztaty są przeznaczone wyłącznie dla osób, które widziały przedstawienie.
Koszt udziału: 5 zł/osobę
Czas trwania: 1 godzina, warsztaty odbywają się w siedzibie Teatru lub na terenie szkoły (do której można dojechać komunikacją miejską).
Liczba uczestników: 10-30 osób
Dodatkowe informacje oraz zapisy: , tel. 32 602 92 72

 

TEATR DA SIĘ LUBIĆ!

Cykl warsztatów, który ma na celu przybliżanie swoistego języka teatru poprzez twórcze gry i zabawy.
Proponowane tematy spotkań:

– TURLI TURLA!
Podczas gier i zabaw aktorskich doświadczymy, jak ogromną moc ma słowo w teatrze i że za pomocą jednego zdania czy prostej rymowanki możemy wyrazić bardzo dużo. A jeżeli poniesie nas wyobraźnia – zaczniemy nawet mówić językiem, którego nie ma…

– DRUGIE ŻYCIE PAPIERU
Warsztaty przybliżają tajniki animacji przedmiotu i pozwalają uczestnikom puścić wodze wyobraźni. Podczas spotkania stworzymy własnego „stwora-niestwora”, którego historię opowiemy używając teatralnych środków wyrazu.

– JEDEN PRZEDMIOT – TYSIĄC POMYSŁÓW
Podczas zabawy doświadczymy, że do stworzenia teatru wystarczy to, co jest pod ręką: krzesło, kij czy piłka. Podczas spotkania dzieci poznają nowoczesne rozumienie rekwizytu w teatrze, a także elementy warsztatu aktorskiego.

Warsztaty odbywają się w siedzibie Teatru lub na terenie szkoły (do której można dojechać komunikacją miejską). Oferta dla grup zorganizowanych.
Czas trwania: 60-90 minut
Koszt: 5 zł/osobę
Liczba uczestników: 10-30 osób
Dodatkowe informacje oraz zapisy: , tel. 32 602 92 72 

 

TEATRALNE POGADUCHY

Co myśli Mały Widz? Jak odbiera spektakle? Co w nich jest interesujące, ważne, godne uwagi?
Tego dowiemy się podejmując bezpośrednio po spektaklu rozmowę z odbiorcą. Spotkanie ma charakter swobodnej wymiany myśli wzbogaconej o działania pobudzające wyobraźnię lub prezentujące „teatr od kuchni”.
Program jest dostosowany do wieku i zainteresowań grupy. Oferta dla grup zorganizowanych.
Koszt udziału: 2 zł/osobę
Czas trwania: 30 minut
Uwaga: „Pogaduchy” są realizowane wyłącznie jako „dodatek” do spektaklu i odbywają się bezpośrednio po przedstawieniu.
Dodatkowe informacje oraz zapisy: , tel. 32 253 79 26, 32 602 92 55

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content