Kontakt

Warsztaty street art dla młodzieży

Zapraszamy placówki i organizacje funkcjonujące na terenie Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej do udział w warsztatach street art. Projekt adresowany jest do placówek oświatowych, szkolno-wychowawczych, organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury, których uczniowie  albo podopieczni podczas warsztatów wykonają formę street art na terenie placówki czy organizacji. Na zgłoszenia czekamy do 30.04.2021 roku. Teatr Ateneum spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze jedną placówkę lub organizację, którą zaprosi do współpracy. Tematem działań warsztatowych będzie to, co dla młodych ludzi jest trudne do zaakceptowania i co chcieliby zmienić.

Do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy jedną z najbardziej znanych artystek street artu w Polsce – Monę Tusz, która od 2007 roku realizuje projekty w przestrzeni miejskiej, najczęściej na terenie Śląska. Współorganizowała i uczestniczyła w wielu akcjach kulturalnych i społecznych, tworząc prace na zaproszenia festiwali, galerii oraz instytucji kultury. Głównym obszarem jej działania jest malarstwo uliczne, poza tym zajmuje się też fotoreportażem społecznym, grafiką, rzeźbą, scenografią oraz mozaiką. Prowadzi warsztaty artystyczne i wspólne interwencje w tkankę miejską, chętnie pracuje z młodzieżą oraz grupami wykluczonymi społecznie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2019 roku otrzymała nagrodę prezydenta Katowic w dziedzinie kultury.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE!

Przedstawicieli placówek (organizacji), które chciałyby, żeby ich podopieczni wzięli udział w warsztatach, zapraszamy na spotkanie informacyjne online, które odbędzie się 19.04.2021 o godz. 18.00 na platformie ZOOM. W spotkaniu weźmie udział prowadząca warsztaty – Mona Tusz oraz koordynatorka projektu – Anna Nowak.

Zapisy na spotkanie prowadzimy za pomocą formularza: https://docs.google.com/forms/d/1hagDy_nNE9ZPp_xQ9zjCdBu4oRImcfFEOM9E6Y8Cmes/edit

Poniżej publikujemy regulamin naboru oraz formularz zgłoszeniowy.

Dodatkowe informacje: Anna Nowak, tel. 505 360 244,

regulamin naboru na warsztaty street art

formularz zgłoszeniowy na warsztaty street art (PDF)

formularz zgłoszeniowy na warsztaty street art (Word)

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content