Kontakt

Weekend z ŁYSKIEM

Październikowe spektakle Łyska z pokładu Idy Gustawa Morcinka w adaptacji Martyny Lechman i reżyserii Konrada Dworakowskiego grane są w ramach przeglądu PRZYSTANEK ŚLĄSK – wydarzenia prezentującego najważniejsze przedstawienia scen województwa śląskiego, które poruszają temat lokalności.

ŁYSEK… to historia sięgająca początków XX wieku, gdy w kopalniach pracowały konie, ciągnące wagoniki z węglem. Między bohaterami – górnikiem Kubokiem, a towarzyszącym mu pod ziemią koniem Łyskiem – nawiązuje się niezwykła relacja. Łysek staje się nie tylko mądrym partnerem w pracy, ale też świetnym kompanem, któremu można się zwierzyć, z którym można pogadać, a nawet się pokłócić.

Znakomita propozycja na weekend dla całych rodzin! Warto zarezerwować bilety na sobotę 21.10, godz. 11.30 lub niedzielę 22.10, godz. 16.00. 

Dodajmy, że inscenizacja ma na swoim koncie kilka ważnych nagród (więcej w zakładce Łysek z pokładu Idy – Teatr Ateneum w Katowicach (ateneumteatr.pl)

https://teatrslaski.art.pl/festiwal/przystanek-slask/

foto: Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content